نحوه نصب قالب در وردپرس

Install-theme-in-WordPress-image

۳ روش نصب قالب در وردپرس

آیا به دنبال راهی برای نصب قالب در وردپرس هستید؟به عنوان یک تازه کار احتمالا از این که چندین و چند قالب رایگان و غیر رایگان برای وردپرس در دسترس هست در جریان هستید.در ابتدای کار که شروع می کنید ممکن است بخواهید تا چند قالب متفاوت را برای سایت تان امتحان کنید تا به قالبی که نیازتان را کامل برطرف میکند برسید.در این آموزش دستورالعمل های گام به گام و دقیق در مورد نحوه نصب یک قالب وردپرس رو بیان می کنیم.

نصب قالب با استفاده از جستجو در بین قالب ها

اگر قصد دارید یک قالب وردپرس رایگان را از مرجع رسمی وردپرس نصب کنید، ساده ترین راه استفاده از قابلیت جستجوی قالب است.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که به پنل مدیریت وردپرس خود وارد شوید. سپس از منوی کنار سایت، به مسیر نمایش -> پوسته ها بروید

step1-image

نمایش > پوسته ها

و بعد روی دکمه افزودن پوسته تازه کلیک کنید.

step2-image

کلیک کردن دکمه افزودن پوسته تازه

در قسمت بعد مطابق تصویر زیر شما قادر خواهید بود که از میان هر یک از دسته بندی های دلخواه زیر قالب مورد نظرتان را انتخاب کنید.

step3-image

انتخاب دسته بندی موردنظر

همچنین با استفاده از گزینه صافی_خصوصیات می توانید بطور دقیق تری قالب مدنظرتان را پیدا کنید.

بر اساس جستجویی که می کنید یک یا لیستی از قالب هایی که معیارهای انتخابی شما را دارند برایتان نمایش داده خواهد شد.در این اموزش ما قالب bizTT را جستجو کردیم.

بعد از مشاهده قالبی که قصد نصب آن را دارید کافی است ماوس خود را روی تصویر ان قالب ببرید تا کلید های نصب ، پیش نمایش ، جزئیات و پیش نمایش را مشاهده کنید.حالا روی کمه نصب کلیک کنید.

step4-image

فشردن دکمه نصب

وردپرس حالا قالب شما را نصب می کند و کافی است روی دکمه فعال کردن کلیک کنید.هم اکنون قالب وردپرس خود را نصب و فعال کرده اید.

دیگران خوانده اند  آموزش قدم به قدم خرید هاست از پارس پک

توجه : بسته به قالب تان ، ممکن است که قالب تان تنظیمات خاصی داشته باشد که نیاز است ان ها را از قسمت سفارشی سازی و یا بخش تنظیمات پنل وردپرس تان پیکربندی کنید.

نصب قالب در وردپرس با آپلود کردن آن در مدیریت وردپرس

Install-the-theme-by-upload-in-WordPress-image

نصب قالب با آپلود کردن آن در مدیریت وردپرس

روش اولی که در بالا بیان کردیم تنها اجازه نصب قالب های رایگان که در سایت وردپرس وجود دارند را به شما می دهند.اما اگر شما بخواهید یک قالب پولی که از فروشگاه های معتبر خرید کریده اید یا یک قالب مخصوص که خودتان آن را طراحی کرده اید را نصب کنید باید از قابلیت اپلود آن در پنل مدیریت وردپرس سایت خود استفاده کنید.

حالا که فایل فشرده (zip.) قالب تان را در اختیار دارید وارد پنل مدیریت وردپرس سایت تان شوید و به مسیر نمایش -> پوسته ها بروید

step1-image

نمایش > پوسته ها

و بعد روی دکمه افزودن پوسته تازه در بالای صفحه کلیک کنید

step2-image

کلیک کردن دکمه افزودن پوسته تازه

و سپس دکمه بارگذاری پوسته را بفشارید.

step5-image

کلیک روی دکمه بارگذاری پوسته

با کلیک کردن روی دکمه بارگذاری پوسته به صفحه آپلود پوسته هدایت می شوید. در اینجا باید بر روی دکمه choose file کلیک کنید و فایل قالب تان را که روی رایانه خود دارید را انتخاب کنید.

step6-image

فشردن دکمه choose file

پس از آن که فایل را انتخاب کردید باید دکمه هم اکنون نصب کن را بفشارید.وردپرس اکنون فایل قالب را از رایانه شما آپلود کرده و آن را برای شما نصب می کند.

بعد از این که قالب تان نصب شد یک پیغام موفقیت آمیز همراه با لینک فعال سازی یا پیش نمایش زنده را مشاهده خواهید کرد.روی لینک فعال کردن قالب کلیک کنید.هم اکنون قالب وردپرس خود را نصب و فعال کرده اید.

دیگران خوانده اند  نصب وردپرس در cpanel

همانند روش اول بسته به قالب تان ، ممکن است که قالب تان تنظیمات خاصی داشته باشد که نیاز است ان ها را از قسمت سفارشی سازی و یا بخش تنظیمات پنل وردپرس تان پیکربندی کنید.

نصب قالب در وردپرس با استفاه از FTP

Install-the-theme-by-ftp-in-WordPress-image

نصب قالب وردپرس با FTP

به شما پیشنهاد می کنیم اگر با ftp آشنایی ندارید پس حتما مقاله ما در مورد کاربردها و نحوه استفاده از ftp را مطالعه بفرمایید.

اگر میخواهید کمی ماجراجویانه تر نصب قالب در وردپرس را انجام دهید می توانید از FTP استفاده کنید.البته به یاد داشته باشید این روش برای مبتدیان مناسب نیست چون کمی پیشرفته است.

سرویس FTP را بر روی رایانه خود باز کنید سپس باید به مسیر  wp-content / themes بروید.پس از مراجعه به مسیر گفته شده خیلی راحت پوشه قالب خود را در آنجا آپلود کنید.

به یاد داشته باشید قبل از اینکه قالب تان را با استفاده از FTP آپلود کنید، باید پوشه ها را از حالت فشرده یا زیپ خارج کنید. بعد از اتمام اپلود قالب ، باید از داخل پنل وردپرس تان به مسیر نمایش -> پوسته ها مراجعه کنید.حالا باید قالبی را که آپلود کردید را در بین سایر قالب های موجود مشاهده کنید.موس تان را روی قالب مورد نظر برده و دکمه فعال کردن را بفشارید.

همچنین می توانید مقاله ما در مورد نحوه نصب افزونه در وردپرس را مطالعه بفرمایید.

امیدوارم نصب قالب در وردپرس را با این مقاله به خوبی یاد گرفته باشید و توانسته باشید قالب وردپرس خود را صحیح نصب کنید.اگر سوال و یا نظری در مورد این مقاله دارید در زیر همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

دیگران خوانده اند  ftp چیست و چه کاربردی دارد؟

منبع