ذخیره کردن سلکت در فتوشاپ

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

ذخیره کردن سلکت چی هست و به چه دردی میخوره؟به عنوان مثال شما یه پروژه ی دبل اکسپوژر یا روتوشی دارین که باید خیلی با دقت انجام بدین و میخواین که یک قسمت از عکس رو(مثلا مو ها رو) کاملا دقیق سلکتش کنین.خب ابزار سلکت رو انتخاب می کنین و شروع به سلکت کردن میکنین که ممکنه این کار چندین دقیقه وقت تون رو بگیره و بعد از اینکه تموم شد و ویرایش هاشو انجام دادین بعدا اگه بخواین بازم تغییرات بدین ممکنه باز هم لازم باشه که اون قسمت رو انتخاب کنین و خب اگه همون اول اون سلکتتونو رو سیو میکردین دیگه نیازی به کار دوباره نبود و میتونستین در کسری از ثانیه دقیقا همون رو دوباره اجرا کنین و تغییرات تونو انجام بدین.

در مقاله امروز میخوایم روش ذخیره کردن سلکشن رو بگیم.

برای اینکار کافیه تا بعد از اینکه قسمت موردنظرتونو سلکت کردین،روی همون قسمت راست کلیک کنین و گزینمه save selection رو بزنین.

save-selection

در پنجره ی باز شده یک نام برای اون ازتون میخواد که به دلخواه وارد کنین و OK کنین.

name-selection

خب سلکت تون ذخیره شد.حالا هروقت که دوباره بهش نیاز داشتین کافیه که از منوی بالا گزینه select رو انتخاب کنین و Load selection رو بزنین.

load-selection

در پنجره ی باز شده از قسمت Channel همون سلکتی که ذخیره کردین رو انتخاب کنین و OK کنین تا دقیقا دوباره همون قسمت براتون انتخاب بشه.

LOAD-OK

به همین راحتی و در عرض چند ثانیه میتونین خیلی راحت سلکت تون رو ذخیره کنین تا بعدا نیازی به دوباره کاری نباشه.موفق و پیروز باشید!