نصب افزونه در وردپرس

plugin-installation-in-WordPress-image

نصب افزونه در وردپرس اولین چیزییست که هر مبتدی باید پس از نصب وردپرس، آن را یاد بگیرد. افزونه ها به شما امکان اضافه کردن ویژگی های جدید به وردپرس مانند اضافه کردن گالری، نمایش اسلاید و غیره می دهند. هزاران افزونه رایگان و پولی برای وردپرس وجود دارد. در این آموزش قذم به قذم  به شما نحوه نصب افزونه در وردپرس را نشان خواهیم داد.

چگونه یک افزونه وردپرس نصب کنیم؟

ما سه روش را برای نصب افزونه وردپرس توضیح داده ایم: نصب افزونه وردپرس با استفاده از جستجو، آپلود افزونه وردپرس ، و نصب دستی افزونه در وردپرس با استفاده از FTP.

نصب افزونه با استفاده از جستجو

ساده ترین راه نصب افزونه وردپرس این است که از روش جستجوی افزونه استفاده کنید. تنها نکته این روش این است که یک افزونه باید در مخزن اصلی وردپرس وجود داشته باشد تا بتوانید جستجو و سپس نصب کنید.که البته تنها شامل افزونه های رایگان است..

اولین کاری که باید انجام دهید این است که به قسمت مدیریت وردپرس خود بروید و روی افزونه ها کلیک کنید و سپس روی افزودن کلیک کنید.

method1

جستجوی نام افزونه مورد نیاز

نتیجه ای مانند تصویر بالا مشاهده خواهید کرد. افزونه را با تایپ کردن نام یا عملکرد آن پیدا کنید، مانند آنچه ما انجام دادیم. پس از آن، لیستی از افزونه ها مانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد:

method2

نمایش افزونه مرتبط با افزونه ای که سرچ کردیم

می توانید افزونه ای که برایتان مناسب است را انتخاب کنید. از آنجا که ما نام “حمل و نقل” را جستجو کردیم ، به نظر می رسد اولین افزونه، همان چیزی است که به دنبالش بودیم.حالا روی دکمه “هم اکنون نصب کن” کلیک می کنیم.

دیگران خوانده اند  تغییر آدرس ایمیل مدیریت در وردپرس

وردپرس اکنون افزونه را برای شما دانلود و نصب می کند. بعد از ان، پیام موفقیت آمیز بودن عملیات نصب افزونه به شما به همراه یک لینک برای فعال کردن افزونه و یک لینک برای بازگشت به نصب افزونه ها نمایش می دهد.

method3

فعال کردن افزونه با فشردن دکمه

می توانید افزونه وردپرس را در سایت خود نصب کنید، اما تا زمانی که آن را فعال نکنید عمل نخواهد کرد.پس روی فعال کردن افزونه کلیک کنید تا افزونه را در سایت وردپرسی خود فعال کنید.

تمام.شما با موفقیت اولین افزونه را بر روی سایت خود نصب و فعال کردید.

نصب افزونه در وردپرس با آپلود کردن آن در مدیریت وردپرس

Install-the-plugin-by-upload-in-WordPress-image

نصب افزونه در وردپرس با آپلود کردن آن

افزونه های پولی وردپرس در مخزن رسمی وردپرس وجود ندارند. این افزونه ها نمی توانند با استفاده از روش اول نصب شوند.

به همین دلیل است که وردپرس روش آپلود را برای نصب چنین افزونه هایی دارد. ما به شما چگونگی نصب افزونه در وردپرس را با استفاده از گزینه آپلود در قسمت مدیریت نشان می دهیم.

اول، شما باید افزونه را از یک منبع (که یک فایل زیپ است) دانلود کنید و بعد، باید به پنل مدیریت وردپرس سایت تان بروید و روی افزونه ها در منوی بغل کلیک کنید و سپس روی افزودن کلیک کنید.

پس از آن، روی دکمه بارگذاری افزونه در بالای صفحه کلیک کنید.

method4

نصب افزونه با استفاده از آپلود آن

با کلیک کردن روی دکمه بارگذاری افزونه به صفحه آپلود افزونه هدایت می شوید. در اینجا باید بر روی دکمه choose file کلیک کنید و فایل افزونه ای که قبلا آن را بر روی رایانه خود دانلود کرده اید را انتخاب کنید.

method5

انتخاب فایل افزونه

پس از آن که فایل را انتخاب کردید باید دکمه هم اکنون نصب کن را بفشارید.وردپرس اکنون فایل افزونه را از رایانه شما آپلود کرده و آن را برای شما نصب می کند. پس از پایان نصب، یک پیغام موفقیت آمیز مشاهده خواهید کرد.پس از نصب، شما باید روی گزینه فعال کردن افزونه کلیک کنید تا از افزونه استفاده کنید.

method3

فعال کردن افزونه با فشردن دکمه

نصب دستی یک افزونه وردپرس با استفاده از FTP

Install-the-plugin-by-ftp-in-WordPress-image

نصب افزونه با ftp

به شما پیشنهاد می کنیم اگر با ftp آشنایی ندارید پس حتما مقاله ما در مورد کاربردها و نحوه استفاده از ftp را مطالعه بفرمایید.

دیگران خوانده اند  سایت های برتر خارجی با وردپرس

در بعضی موارد ممکن است ارائه دهنده سرویس هاست وردپرس شما محدودیت های فایل داشته باشد که می تواند دسترسی شما برای نصب افزونه را از قسمت  مدیریت وردپرس را محدود کند.

در این وضعیت، بهترین راه این است که افزونه را به صورت دستی با استفاده از FTP نصب کنید.روش  FTP حداقل برای مبتدیان مناسب است.

ابتدا باید افزونه را از یک منبع (که یک فایل زیپ است) دانلود کنید و بعد، باید فایل افزونه را از حالت فشرده خارج کنید.

extract کردن فایل zip افزونه ، یک پوشه جدید با همان نام ایجاد می کند. این همان پوشه ای است که شما باید با استفاده از سرویس گیرنده FTP به صورت دستی در وب سایت خود آپلود کنید.

شما باید از طریق مدیریت FTP به هاست خود دسترسی پیدا کنید. اگر نام کاربری و رمز عبور FTP خود را ندارید، با ارائه دهنده سرویس هاست وردپرس خود تماس بگیرید و این اطلاعات را از آنها دریافت کنید.

سرویس FTP را بر روی رایانه خود باز کنید و با استفاده از اطلاعات هاست خود، به وب سایت خود متصل شوید. پس از اتصال، شما باید به مسیر / wp-content / plugins / بروید و سپس پوشه ای را که از حالت فشرده خارج شده است را به پوشه / wp-content / plugins / در هاست خود آپلود کنید.

method6

آپلود فایل در ftp

پس از آپلود فایل ، باید از قسمت مدیریت وردپرس روی گزینه افزونه ها در منوی کناری صفحه کلیک کنید.اکنون افزونه تان با موفقیت نصب شده است و فقط کافیست تا با کلیک روی گزینه فعال کردن (active) آن را فعال کنید.

method7

فعال کردن افزونه در مدیریت وردپرس

امیدوارم که این مقاله تونسته باشه به شما در نحوه نصب افزونه در وردپرس کمک کنه.اگر سوال و یا نظری در مورد این آموزش دارید خوشحال میشم باهام ذر زیر همین پست به اشترک بذارید و جواب اونو زود دریافت کنین.

دیگران خوانده اند  ساخت دیتابیس در هاست

منبع