ساخت شناسه کاربری در ایرنیک

IRNIC

IRNIC

اگر تا حالا اقدام به ثبت دامنه ir کرده اید و یا قصد ثبت کردن آن را دارید پس حتما با مقهوم شناسه ایرنیک آشنا هستید و اگاهید که برای ثبت دامنه باید شناسه ایرنیک منحصر به فرد خود را داشته باشید.

خیلی خلاصه و بدون مقدمه بریم سراغ مراحل ساخت شناسه ایرنیک که حدودا کمتر از ۱۰ دقیقه وقت شما را خواهد گرفت.

برای ساخت شناسه ابتدا وارد سایت ایرنیک می شویم و طبق تصویر زیر روی “ساختن شناسه کاربری” کلیک می کنیم

create id

ساخت شناسه

ساخت شناسه کلا ۴ مرحله دارد که در زیر با هم انجام می دهیم.

  • مرحله ۱ : انتخاب نوع شناسه
type of id

انتخاب نوع شناسه

در مرحله اول باید نوع شناسه ای که میخواهیذ بسازید را مشخص کنید.و از بخش شخص حقیقی روی دکمه “تکمیل فرم و دریافت شناسه” کلیک کنید.

step3 image

انتخاب شخص حقیقی

  • مرحله ۲ : وارد کردن مشخصات شناسه
step 2 to create irnic id

وارد کردن مشخصات شناسه

در مرحله ۲ از شما اطلاعاتی خواسته می شود که باید تمام آن ها را با نهایت دقت وارد کرده و از صحت تمامی آن ها اطمینان کامل را داشته باشید.دقت کنید که در این مرحله تمامی بخش هایی که دارای علامت ستاره * می باشند را باید وارد کنید.در قسمت پایانی فرم ایمیل خود را بصورت کاملا صحیح وارد نمایید چون در مراحل بعدی برای فعالسازی شناسه خود باید به ایمیل خود مراجعه کنید.همچنین سوال محرمانه و جواب آن را بصورت انگلیسی وارد کنید و آن ها را در جای امن نگهداری کنید که بعدا بهش نیاز پیدا می کنید.سوال محرمانه و جوابش کاملا دلخواه می باشد و هر سوالی که دوست داشته باشید می توانید بنویسید.

mail imag

ایمیل و سوال محرمانه

حالا رسیدید به یکی از مهم ترین بخش های ساخت شناسه.یعنی جایی که شما باید قابلیت دسترسی و حق ثبت دامنه با این شناسه را به نمایندگان فروش ایرنیک بدهید که بعدا وقتی بخواهید دامنه ای در فروشگاه های نمایندگان ایرنیک ثبت کنید بتوانید از شناسه تان استفاده کنید.برای این منظور در قسمت رابط های مجاز گزینه “آزاد برای نمایندگان فروش” را فعال کنید و در پایان کلید بازنگری را بزنید.

access to irnic representatives

رابط های مجاز

  • مرحله ۳ : بازنگری و امضا
step 3 on nic

بازنگری و امضا

در این مرحله ابتدا متن کامل قوانین ثبت شناسه را با دقت مطالعه کنید.

Registration rules

قوانین ثبت شناسه

سپس از قسمت نام سازنده شناسه نام و نام خانوادگی خود را بصورت کامل و انگلیسی وارد کنید.

name & lastname of id creator

نام و نام خانوادگی سازنده شناسه

  • مرحله ۴ : ساختن شناسه
last step

ساختن شناسه

در مرحله ۴ ایرنیک شناسه مخصوص شما را نمایش می دهد.

irnic id

شناسه ایرنیک

توجه کنید که برای فعالسازی شناسه تان باید به ایمیل خود مراجعه کنید و ایمیلی که از ایرنیک تحت عنوان ” You Irnic Handle Info ” دریافت کردید را باز کنید سپس بر روی لینک ” به سیستم وارد شوید ” کلیک نمایید.

دیگران خوانده اند  تغییر آدرس ایمیل مدیریت در وردپرس

پس از انتقال به سایت ایرنیک طبق تصویر زیر با وارد کردن اطلاعات تان وارد پنل کاربری خود شوید.

login to irnic

ورود به حساب ایرنیک

پس از ورود ، پاسخ به سوال محرمانه که در هنگام ثبت نام در ایرنیک وارد نموده بودید را با دقت وارد نمایید و سپس یک رمزعبور جدید برای خودتان تعیین کنید و آن ها را در دو کادر گذرواژه و تایید گذرواژه وارد نمایید و بر روی دکمه نشاندن گذرواژه کلیک کنید.

change password

تغییر رمز عبور جهت فعالسازی شناسه

زمانی که پیغام سبز رنگ ” جایگزینی گذرواژه با موفقیت انجام شد ” را مشاهده کردید شناسه کاربری ایرنیک شما فعال شده است و هم اکنون میتوانید با خیال راحت از آن استفاده نمایید.

id actived

فعال شدن شناسه

فراموش نکنید تنها راه مدیریت شما بر دامنه های آی آر تان شناسه ایرنیک شما می باشد.بنابراین مشخصات شناسه ایرنیک خود را به ویژه رمزعبور و سوال و پاسخ محرمانه را باید در یک محل امن برای همیشه نگهداری کنید،

امیدوارم این مقاله هم برای شما همراهان همیشگی سعاد ؛ مفید واقع شده باشد و استفاده لازم را از آن برده باشید.اگر سوال یا نظری دارید خوشحال می شویم در زیر همین پست آن را با ما در میان بگذارید.