0
0

تعهد در تدریس، سکوی پرتاب برای معلمان مؤفق

1685 بازدید

تعهد در تدریس

آموزش یک تعهد مشترک بین معلمان فداکار، دانش‌آموزان باانگیزه و والدین مشتاق با انتظارات بالا است. – باب بیوپرز

 

یک معلم متعهد چه ویژگی‌هایی دارد؟ نحوه تعامل معلم متعهد با دانش‌آموزان خود چگونه است؟ تعهد در تدریس چیست؟ چه کنیم تا معلمی متعهد به حرفه‌ی خود باشیم؟

حرفه تدریس نیاز به تعهد دارد. یک معلم مؤثر باید نه تنها به دانش آموزان خود بلکه در کل به حرفه تدریس متعهد باشد. این یعنی رعایت قوانین و مقررات، پذیرش اصول و الزامات حرفه تدریس.

طبق تحقیقات، تعهد نگرشی است که معلم به شغل خود دارد. این نگرش، دیدگاه و مشارکت فعال او در این حرفه است. معلمان متعهد نه تنها به دانش‌آموزان و مدرسه خود متعهد است، بلکه فراگیران مادام العمری هستند که به حرفه تدریس متعهد هستند.

 

 

رابطه اشتیاق با تعهد معلم

اشتیاق معلم

 

معلمان مشتاق نسبت به مؤفقیت دانش‌آموزان‌ خود احساس تعهد می‌کنند. تعهد یک عنصر اساسی در آموزش مؤفق است. معلمان متعهد نگران پیشرفت دانش‌آموزان خود هستند و آنها با جدیت تلاش می‌کنند که یادگیری دانش‌آموزان را حفظ کنند.

آنها کنجکاوی و علاقه دانش‌آموزان را در یادگیری پرورش می‌دهند. تعهد به یادگیری دانش‌آموزان می تواند عامل مهمی در ایجاد انگیزه برای دانش‌آموزان باشد. معلمان متعهد وظایف‌ خود را در برابر دانش‌آموزان‌شان را به رسمیت شناخته و برای انجام آن تلاش می‌کنند. وفاداری معلمان متعهد به حرفه خود، یکی از شخصیت‌های برجسته آنها است.

معلمانی که به حرفه خود مشغول هستند و به دانش‌آموزان و یادگیری آنها متعهد هستند، نقش مهمی در پیشرفت دانش‌آموزان ایفا می‌کنند.

معلمان مشتاق متعهد و فداکار به مدرسه‌شان هستند و پیشرفت‌های آموزش خوب آنها دستاوردی از همین تعهد و فداکاری آنها است.

در اینجا ما به چند مورد از مؤلفه‌های اصلی متعهد بودن که به حرفه تدریس اختصاص می‌یابد، نگاهی دقیق‌تر خواهیم داشت.

 

 

معلمان متعهد دانش‌آموزان خود را در اولویت حرفه خود قرار می‌دهند 

اغلب اوقات، معلمان به دلیل کششی که از سوی دانش‌آموزان احساس می‌کنند، در این حرفه حضور دارند. آنها نسبت به آموزش احساس مسئولیت می‌کنند و بنابراین اولویت اول آنها دانش‌آموزان و یادگیری آنها است. معلمان متعهد همیشه خواسته‌ها، نیازها و علائق دانش‌آموزان خود را در اولویت قرار می‌دهند و با ارائه انواع روش‌ها و تکنیک‌های منحصر به فرد تدریس، نیازهای هر دانش‌آموز را برآورده می‌کنند. آنها سعی در ایجاد انگیزه و درگیر کردن دانش‌آموزان دارند و می‌دانند که همه آنها به یک روش یاد نخواهند گرفت. مهم‌تر از همه، آنها از دانش‌آٓموزان خود پشتیبانی می‌کنند تا مطمئن شوند که انها برای رسیدن به یک دانش‌آموز مؤفق و تحصیل کرده، هر آنچه را لازم دارند بدست می‌آورند.

 

 

معلمان متعهد وقف مدرسه‌شان شده‌اند

معلمی که وقت شخصی خود را به عضویت فعال در انجمن و سازمان‌دهی مدارس اختصاص می‌دهد، خود را برای مدرسه‌ وقف کرده است. این افراد متعهد داوطلب می‌شوند که وقت آزاد خود را برای حضور در کمیته‌ها و آموزش برنامه‌های بعد از مدرسه ‌صرف کنند. آٓنها از وقت آزاد خود برای کمک به مدرسه‌شان به هر طریق ممکن استفاده می‌کنند. آنها برای مؤفقیت مدرسه، خود را وقف‌ نموده و فداکار هستند.

 

 

معلمان متعهد فراگیران مادام العمر هستند 

معلمان متعهد وقت خود را برای ادامه تحصیل اختصاص می‌دهند. درست همانطور که یک پزشک هرگز یادگیری تکنیک‌های جدید را برای کمک به نجات زندگی متوقف نمی‌کند، معلمانی که هرگز از یادگیری راهکارهای جدید برای تعامل و آموزش دانش‌آموزان خود دست نمی‌کشند، خود را وقف حرفه‌شان کرده‌اند. آنها می‌فهمند که تدریس شغلی است که استانداردها و مقررات را به طور منظم تغییر می‌دهد و متعهد هستند که از این روش‌های در حال تغییر استفاده کنند. آنها در کارگاه‌ها و کنفرانس‌ها شرکت می‌کنند، شبکه‌های یادگیری حرفه‌ای آنلاین ایجاد می‌کنند و وبلاگ‌های آموزشی را می‌خوانند، آنها همه اطمئنان دارند که با جدیدترین نوآوری‌های آموزشی و استراتژی‌های تدریس به روز هستند. آنها متعهدند که خود را به چالش بکشند و از هر فرصتی برای ادامه یادگیری و در نهایت برای مؤفقیت دانش‌آموزان خود استفاده کنند.

 

معلمان متعهد قرن 21 یادگیرنده‌های قرن هستند 

یادگیرندگان قرن 21

 

ما در یک دوره دیجیتالی زندگی می‌کنیم که همه چیز را فناوری احاطه کرده است. معلمان متعهد برای اینکه دانش‌آموزان خود را به بهترین شکل ممکن برای ادامه زندگی در این دنیای فناوری آماده کنند، داوطلبند که با نوآوری‌های آموزشی در حال تغییر، روبرو شوند. آنها در تلاش هستند تا فناوری‌های جدید و ابزار قرن 21 را یاد بگیرند تا بتوانند به دانش‌آموزان در زندگی و مؤفقیت در جهان کمک کنند. آنها تجربه‌هایی را ایجاد می‌کنند که دانش‌آموزان را به خارج از کلاس متصل می‌کند و مهارت‌های لازم برای زندگی در این عصر را به آنها می‌آموزد. این مهارت‌ها شامل نحوه استفاده از دانش آنها، تجزیه و تحلیل اطلاعات، استفاده از مهارت‌های مرتبه بالاتر آنها برای تفکر انتقادی، همکاری و ارتباط و همچنین حل مشکلات پیچیده و تصمیم‌گیری‌های خاص خود است. این معلمان متعهد هستند که اطمئنان حاصل کنند که دانش‌اموزان آنها دانش‌آموز قرن 21 هستند.

 

با وجود اینکه تمام پیشنهادات ذکر شده در بالا حائز اهمیت است، اما بیشترین تعهد حرفه‌ای معلمان مربوط به دانش‌آموزان و یادگیری آنها است. معلمی که واقعاً به شغل خود متعهد باشد، همواره منافع دانش‌آموزان خود را در اولویت قرار می‌دهد و بالاتر و فراتر از آن می‌رود تا اطمئنان حاصل کند که تک تک دانش‌آموزان خود به درستی و به طور مؤثر آموزش دیده‌اند.

 

 

نکاتی که یک معلم متعهد باید در برنامه تدریس خود قرار دهد:

  1. با مسئولیت از برنامه درسی استفاده کنید. در حالی که ممکن است یک برنامه درسی تعیین شده برای تدریس در اختیار شما قرار دهند، شما به عنوان معلم تصمیم می‌گیرید که چه چیزی مهم است، چگونه آن را جالب و مناسب کنید و چگونه ارزیابی کنید. مسئولیت برنامه درسی به معنای فعال بودن معلمان است که به آنها امکان می‌دهد نیازهای دانش‌آموزان را برآورده سازند.

 

  1. از موانع و باورهای آشنای خود عبور کنید تا نیاز همه دانش‌آموزان برآورده شود. معلمان باید پذیرای تنوع باشند، از جمله اختلاف قومیت، فرهنگ، وضعیت اقتصادی، معلولیت. شما باید اطمئنان حاصل کنید که هیچ دانش‌آموزی را بخاطر اعتقادات متفاوتی که با شما دارد، به حاشیه نرانده و محروم نمی‌کنید. شما همچنین باید متعهد شوید که این شکاف را نه تنها با تمام دانش‌آموزان، بلکه در کنار خانواده‌های آنها نیز ایجاد کنید.

 

  1. نیازهای فردی دانش‌آموزان را برآورده سازید. در حالی که یک کلاس با یک گروه بزرگ طراحی شده است، اما از افراد منحصر به فرد با نیازهای منحصر به فرد شکل گرفته است. شما می‌توانید با ارائه انواع روش‌های تدریس، از جمله آموزش مستقیم، گروه‌بندی دانش‌آموزان، و مرتب سازی مجدد گروه‌ها در صورت نیاز، نیازهای دانش‌آموزان را برطرف کنید. برای رسیدگی به نیازهای فردی دانش‌آموزان، باید تلاش کنید تا به تک تک افراد انگیزه دهید، آنها را در یادگیری درگیر کنید. هدف شما از آموزش باید یادگیری همه دانش‌آموزان باشد نه عده متوسطی از کلاس.

 

  1. فعالانه به این حرفه کمک کنید. همکاری و مشارکت در مدرسه و کلاس‌های درس فقط بخشی از کار نیستند، آنها وظایف معلمان هستند. معلمان فعال به دنبال پیشرفت و بهبود کلیه زمینه‌های آموزش هستند. شغل تدریس مانند مشاغل دیگر نیست که با ورود به محل کار آغاز و با پایان ساعت کاری پایان یابد، بلکه تدریس روندی است که باید مدام توسط همه ذینفعان به ویژه معلمان پرورش یابد.

 

 

 

به نظر شما تعهد حرفه‌ای معلمان چه تأثیری در آموزش دارد؟ در بخش نظرات در ذیل نظر خود را در مورد حرفه تدریس به اشتراک بگذارید ما دوست داریم نظر شما را در مورد این موضوع مهم بشنویم.

 

 

منابع:


https://www.theedadvocate.org/5-professional-commitments-you-need-to-make-as-a-teacher/

https://www.teachhub.com/professional-commitment-teaching-profession

https://www.teachhub.com/professional-commitment-teaching-profession

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://soaad.ir/?p=11512
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
sinafarahmand
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد تعهد در تدریس، سکوی پرتاب برای معلمان مؤفق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.